Головна Фотогалерея Міський форум Міські оголошення Робота в місті  
 
Візитівка міста Герб та прапор Історія міста Міська рада Міський голова Міськвиконком Міста-партнери

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Життя міста  
Міська громада  
Населення
Громадські організації
Економіка міста
Основні галузі
Підприємства міста
ЖКГ
Ринкова сфера  
Розвиток підприємництва
Майнові та земельні  відносини
Споживчий ринок

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Гуманітарна сфера  
Освіта
Молодіжна політика
Спорт
Культура
Історичні пам'ятки
Сервіс та відпочинок  
Транспорт
Туризм


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Історія міста Фастова


Фастів протягом усієї своєї історії був західним форпостом, містом-супутником Києва. Історичний шлях міста тісно пов'язаний з долею "матері" міст руських". У стародавні часи саме територією нинішньої Фастівщини проходили кордони Київської землі. А ще раніше - тут межували території двох великих східнослов'янських племен - князівств древлян і полян.

Разом з тим, Фастів має свою самобутню, неповторну історію. Вперше наше місто згадується в літописі під 1390 роком. Тоді в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича стверджувалось право на володіння Фастовом роду князів Рожановських. Проте, є більш ранні літописні свідчення, за якими назва поселення могла виникнути за часів київських князів Олега та Ігоря, коли будувалась київська держава й Олег " почав города ставити"...

А знайдені на березі річки Унава кам'яні знаряддя праці із стоянок стародавнього камінного віку яскраво свідчать - ці землі заселялись ще стародавньою людиною 40-30 тис. років тому. Городища та кургани скіфської доби, поселення римського періоду, давньоруські поселення - ці оригінальні матеріали археологічних розкопок стали наступними сторінками стародавньої історії краю.

Фастів завжди був перехрестям багатьох шляхів, на якому перепліталися інтереси, взаємодіяли культури сусідніх народів - українського, російського, польського, а також народів Криму.
Свідчення, які дійшли до нас крізь товщу століть, підтверджують - місто завжди було в центрі політичних баталій, важливих історичних подій. Найгучнішу славу нашому місту та відчутне піднесення його економічного й політичного життя на рубежі ХVІ та ХVII століть приніс йому фастівський полковник Семен Палій. Адже це йому вдалося добитися з кінця 80-х років цілком незалежного управління споконвічними козацькими землями від Дніпра до Случі. Саме при ньому козацький устрій на правому боці Дніпра набув, за свідченням істориків рис державного утворення, а ця територія з чітко означеними кордонами мала назву " Палієва держава".

Сам Палій залишив на скрижалях історії щирі зізнання про Фастів: "Багато тут полягло моєї праці. Узяв я це місце, залюднив його, побудував церкви Божі та прикрасив їх".

Вогненні роки Коліївщини - то звитяжні й сумні рядки історії міста. Жителі Фастова активно підтримували народних ватажків - М.Швачку та А.Журбу, які на чолі великого гайдамацького загону в 1968 році захопили Фастів і зробили його своєю резиденцією.
Не лише ім'я Кобзаря вплелося в рядки історії краю. З Фастовом і Фастівщиною ХІХ - середини ХХ століття тісно пов'язані імена відомого українського композитора Кирила Стеценка, письменників Степана Васильченка, Семена Чередниченка, видатного вченого-винахідника Миколи Бенардоса, відомого скрипаля Павла Бондаренка та інших.

Спливали десятиліття ... Поступово місто перетворювалось в центр промислового та економічного розвитку. Через Фастів в 1870 р. пролягла залізниця Київ-Одеса. На базі котельно-механічного заводу утворюється Акціонерне товариство Брандта".

Перші десятиліття ХХ ст. також були сповнені цікавими, часто драматичними подіями. В роки громадянської війни Фастів переходив з рук в руки різних політичних влад: Центральної Ради. Директорії, гетьмана Скоропадського, більшовиків.

Гостре питання миру й об'єднання українських та західноукраїнських земель також судилося вирішувати в нашому місті. В грудні 1918 року в спеціальному ешелоні на коліях Фастівського вокзалу представниками Директорії Володимиром Винниченком. Симоном Петлюрою та іншими було підписано попередній текст Договору про злуку між Українською Народною Республікою та Західною Українською Народною Республікою в єдину державу. Це стало однією з найвизначніших дат в історії України.

Героїчні сторінки в літопис Фастова вписали наші земляки в роки найжорстокіших із воєн - Великої Вітчизняної. З її кривавих доріг не повернулося додому більше 5 тисяч фастівчан.

Важким було звільнення міста від німецько-фашистських окупантів. Це сталося 7 листопада 1943 року. За мужність і героїзм, проявлені в ході операції, понад 21 тисячу солдат і офіцерів радянської армії було нагороджено орденами та медалями.

Фастів вистояв, піднявся з руїн та згарищ, з роками набирався сили і трудової наснаги. Нині це місто залізничників, де функціонують, обслуговуючи залізничне сполучення 12 підприємств і організацій Південно-Західної залізниці. Це - помітний промисловий центр, де зосереджено десятки підприємств різних галузей.

Це - місто, де люди свято шанують свою історію й натхненною працею вписують в неї нові сторінки.


[версія для друку]

Офіційні Новини
18.10.2016
Олег Соскин: Кличко обманщик. Киевляне сидят без тепла
На улице Олеся Гончара Шевченковского района до сих пор не включили отопление. Часть домов замерзает. Кличко только и умеет ломать ларьки и рестораны, а квартиры обогреть не может.
докладніше
31.03.2016
ОГОЛОШЕННЯ Здійснюємо набір випускників 9-11 класів на 2016-2017 н.р. для навчання в Європі
Інститут трансформації суспільства реалізує освітній проект по навчанню української молоді в навчальних закладах Словаччини та Польщі. Проект направлений на здобуття сучасної конкурентноздатної освіти  молоддю України. Набір до університетів Польщі і Словаччини проводиться серед випускників загальноосвітньої школи.  
докладніше
15.12.2015
Полтавщина Туристична
Полтавщина – історичний регіон Дніпровського Лівобережжя. Тут краса та історія стрічають туриста на кожному кроці. На території сучасної Полтавської області близько 400 об’єктів природно-заповідного фонду серед них – унікальні: національні природні парки «Нижньоворсклянський», «Нижньосульський», регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні», знаменитий Лесин гай на околиці Гадяча, Ковпаківський дендропарк, Бузковий та калиновий гаї у Диканьці… 
докладніше
14.04.2014
Фастів : Два викрадених Росією українських кораблі підняли українські прапори
Захоплені раніше Росією під час окупації Криму ракетний катер "Прилуки" і танкер "Фастів" ВМС України перебазовано із Севастополя до Одеси
докладніше
11.04.2014
Російські військові відпустили з Криму кораблі "Прилуки" та "Фастів"
Ракетний катер "Прилуки" і танкер "Фастів" розблоковані та вийшли з Севастополя
докладніше
Всі новини
TyTa
www.fastiv.osp-ua.info