Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info

Герб

Герб міста має форму щита з округленим верхом та на півколом внизу. В його основу покладено зображення пагорба білого кольору, обнесеного частоколом з чотирма сторожовими баштами. Через герб діагоналями проходять дві стрічки жовтого кольору, які перетинаються в центрі. Всі композиційні елементи зображені на фоні кольорів: блакитного - зверху та зліва і зеленого - справа та внизу.

Поєднуючи стилізовані елементи та символіку, герб відображає історію та сьогодення Фастова. В минулому - це місто фортеця, розташоване на підвищенні, укріплене частоколом, за архітектурою та матеріалом, характерними для міст Київської Русі. Білий колір в центрі, відкриті ворота свідчать про наміри фастівчан, а укріплення - про готовність при нагоді постояти за себе.

З давніх часів місто було перехрестям важливих шляхів, таким воно залишається і понині завдяки залізничному вузлу. Чотири дороги від міста можна розпізнати за допомогою стрічок, покладених через центр Герба.

Блакитний колір символізує річку Унаву, а зелений - фастівські ліси, як основні природні багатства нашого краю.

Прапор

Прапор міста має прямокутну форму у співвідношенні його ширини до довжини як 2 до3. Поле прапора розділено навхрест на чотири частини по діагоналях смугами жовтого кольору. Ширина жовтої смуги знаходиться в співвідношенні до ширини Прапора як 1 до 4. Верхня та ліва частини мають блакитний колір, а права та нижня - зеленого кольору. Використані кольори та їх розміщення є аналогічними елементами Герба міста.