Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info
Місто Фастів


Фастів - місто обласного підпорядкування. Дата утворення - 1390 рік. Колишня назва - місто Хвастів. Місто розташовано в 80 км від Києва. Площа - 43,1 кв.км. У Фастові проживає 51,9 тис. населення, працездатних - 29, 9 тис осіб (57,6 %), пенсіонерів 16,55 тис. осіб (31,9 %). По території міста тече річка Унава.

Мікрорайони Фастова: Потіївка, Снігурівка, Завокзалля, Заріччя, Казнівка, Журавлівка, Кадлубиця, Миронівський парк, Фастів-2, Центр.

Сьогодення Фастова - це багатоманітність об'єктів господарювання різних форм власності, модернізація виробництв і продукції, активне опанування світової економічної практики, зміцнення позицій на вітчизняному та світовому ринках. Це місто залізничників, де функціонують, обслуговуючи залізничне сполучення, 12 великих підприємств і організацій Південно-Західної залізниці.

Основу промислового потенціалу міста становлять 15 підприємств.

Серед продукції, яка на них випускається: хімічне, електротермічне, нафтогазопереробне та газоспоживче обладнання, меблі, різноманітні оливи та мастила, швейні вироби, пиво, борошно, поліграфічна продукція, хліб та хлібобулочні вироби.

Промислові підприємства мають партнерські стосунки з багатьма зарубіжними країнами: Росією, Молдовою, Білоруссю, Туркменією, Казахстаном, Латвією, Грузією, Азербайджаном та ін.

Зміцнюються зв'язки з Німеччиною, Францією, Єменом, Фінляндією, Угорщиною, Польщею, Словенією, Бельгією, Голландією.

Нарощуються темпи випуску продукції друкарнею компанії "ЮНІВЕСТ-Маркетинг", ВАТ "Електронагрівач'" та ВАТ "Факел", ДП ЗАТ "Оболонь" "Фастівський пивзавод", дочірнім підприємством заводу "Промгазапарат", ВАТ 'Елопак-Фастів", ТОВ "Завод технічних масел "Аріан", АТЗТ "Фастівське швейне підприємство "Козак".

Зростає вплив підприємств малого бізнесу. Зареєстровано 5 сильних підприємств, 222 товариства з обмеженою відповідальністю, 354 малих приватних чи колективних підприємств, 7 кооперативів, 25 акціонерних товариств.

Практично сформована за останні роки система перевезення пасажирів у місті. Крім автобусів ВАТ "Фастів-АВТО", міське населення обслуговують 16 приватних перевізників.

Суттєві зміни відбулися в місті щодо забезпечення телефонним зв'язком, мережа якого дедалі більше розширюється.

Завдяки стабільності економіки збільшуються надходження до міського бюджету. Коли в 1999 році до нього надійшло лише 4 млн. грн. власних надходжень, то в 2003 р. заплановано 18 мли., і ця сума, за підсумками роботи 9 місяців, буде навіть більшою. За кошти місцевого бюджету збудовано школу, лазню, виконано ряд соціальних програм,

Місто є інвестиційно привабливим. Сума залучених іноземних інвестицій - 2 млн. 825, 59 тис. грн. На Київщині - це один з найкращих показників.

Фастів - піонер у створенні органів самоорганізації населення, таких комітетів в місті діє 5. Вони мають власні приміщення та необхідну матеріальну базу.

Досить широкою та строкатою є суспільно-політична палітра в місті. На сьогодні в Фастові зареєстровано 41 осередок політичних партій і 54 громадські організації. Лише за останній рік чисельність перших збільшилась на 9 і других - на 10. При міському голові діє колегіально-консультативна рада, до складу якої входять керівники осередків політичних партій.

Багато уваги приділяється в місті освіті й її розвитку. Згідно з розробленою Програмою розвитку системи освіти Фастова всі наші школи мають нині сучасну комп'ютерну техніку з підключенням до всесвітньої мережі "Інтернет". Сьогодні проходить всебічна реорганізація навчально-виховного процесу в закладах освіти.

В місті функціонують: 10 загальноосвітніх шкіл, природничо-математична школа-ліцей, 1 вечірня загальноосвітня школа, ПТУ № 18, 2 дитячі дошкільні заклади, 5 позашкільних закладів освіти, станція юних техніків, станція юних натуралістів, будинок творчості дітей та юнацтва, школа народної майстерності, дитяча юнацько-спортивна школа, а також дитячий будинок змішаного типу.

В культурних закладах Фастова працює 42 клубних формування 23 колективи художньої самодіяльності. Із них понад 17 - це дитячі, в яких розвивають свій творчий потенціал понад 500 хлопчиків та дівчаток. Всього закладами культури охоплено майже 1,5 тисяч осіб. Більше 550 дітей навчається в дитячій музичній школі. Дев'ять колективів художньої самодіяльності мають високе звання аматорський "народний" та "зразковий".

Щедра фастівська земля на обдаровану спортивну молодь. За останні чотири роки фастівськими спортсменами завойовано на чемпіонатах країни та міжнародних турнірах 20 золотих, 35 срібних, 40 бронзових медалей За цей час підготовлено 6 майстрів спорту України, 67 кандидатів у майстри.

У Фастові є пам'ятники архітектури. Серед них: Покровська православна Церква (ХУ1 ст.), Хресто-Воздвиженський римо-католицький костьол (початок XX ст.). Крім того, є й Інші пам'ятки історії та археології.

З нагоди 10-ї річниці святкування Незалежності України в місті споруджено музейний комплекс, який відтворює події далекого 1938 року, коли на станції Фастів було підписано передвступний Акт Злуки.

Фастів - місто, де люди свято шанують свою історію і натхненною працею вписують в неї нові сторінки.