Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info


У м.Фастові ведеться постійна робота щодо реалізації державної політики у сфері культури .

Станом на 1.01.2007 р. в місті функціонують 4 бюджетні установи культури : дитяча музична школа, державний краєзнавчий музей, міський Палац культури, міська бібліотека, госпрозрахункова установа - міський парк культури і відпочинку , на громадських засадах - "Музей на колесах" .

Протягом 2006 року в закладах культури міста працювало 47 клубних формувань та любительських об"єднань , в яких займалося понад 1,4 тис. чоловік . З них 30 - це колективи художньої самодіяльності , кількість учасників у яких становить до 800 чоловік . Понад 500 дітей навчається в дитячій музичній школі .

11 творчих колективів мають почесне звання "народний" та "зразковий" аматорський колектив .

В 2006 році в місті проведено понад 450 культурно-масових заходів . Перед населенням міста виступило 11 професійних колективів .

У 2006 році проведено екскурсій - 189 , обслуговано - 12485 чоловік. Поступило нових надходжень - 513 . Здійснено реєстр памятників .

В місті вживаються заходи щодо розвитку бібліотечної справи . В поточному році надійшло літератури - 1318 примірників на загальну суму 24949 грн. З них за рахунок міського бюджету - 10000 грн., за рахунок платних послуг бібліотеки - 2951 грн. , подаровано на суму - 11998 грн.
Зміцнена матеріально-технічна база закладів культури : проведені поточні ремонти та придбано 2 копірувальні апарати (міська бібліотека , краєзнавчий музей) . За рахунок бюджету розвитку в 2007 році передбачається побудувати міні-котельню в міському Палаці культури.

Серед найважливіших подій 2006 року в галузі "Культура" були такі заходи , як участь в обласних , регіональних та Міжнародних фестивалях , конкурсах , на яких творчі колективи , учні та педагоги дитячої музичної школи показали високий рівень професійної підготовки.

Завдяки професіоналізму творчих працівників наше місто стало відомо в Київщині , Черногорії , Македонії , Австрії , Польщі , Греції , Угорщині , Фінляндії , Швеції як центр розвитку юних дарувань .

Відділ культури в 2007 році буде здійснювати подальшу роботу в напрямку виконання довгострокових програм з комплексного розвитку культури м.Фастова на 2005-2010 роки, комплексного розвитку Фастівської міської бібліотеки, розвитку дитячої музичної школи на перспективу до 2010 року.


Незмінним успіхом у фастівчан користуються дорослі художні колективи: самодіяльна капела бандуристів ім. Є.Собченко (лауреат обласного конкурсу хорових колективів ім. К.Г.Стеценка - 1990 р.) - керівник Таїсія Бучна, народний вокальний ансамбль "Криниченька" (керівник Віталій Задоя), народний драмтеатр "Кумасі" (керівник Валентина Пархоменко).

Славу місту приносять юні таланти дитячої музичної школи: Вероніка Рогачова - 1 премія на конкурсі юних піаністів ім. В.Горовиця, Міжнародному конкурсі "Музика 21 століття", 2 премія в Міжнародному конкурсі піаністів в Італії; Олександр Якібчук - дипломант Міжнародного конкурсу піаністів ім. С.Прокоф'єва, 1 місце на регіональному конкурсі ім. М.Вериківського; Чорноус Зоріна - дипломант Міжнародного конкурсу "Музика 21 століття", гран-прі на обласному конкурсі дитячої творчості в рамках фестивалю "Дебют".

Велику просвітницьку наукову роботу проводить краєзнавчий музей. Щорічно в музеї проводяться семінари, круглі столи, вечори класичної музики, розгортаються експозиції до знаменних дат нашої держави - Незалежної України. Щорічно музей відвідують 9-10 тис. чоловік, із них майже половина учні шкіл міст та районів. Працівники музеї постійно організовують стаціонарні та пересувні виставки, проводять екскурсії, приймають участь (виставляють експонати музею) у виставках, що проходять в столиці України в місті Києві. Експонати музею були представлені на обласних виставках в Палаці мистецтв "Україна" та "Український дім" - "Салют Перемоги", "Реквієм" до 60-річчя початку війни, "Україна. Десять років Незалежності". Музеєм видається інформаційні бюлетені "Прес-музей", підготовлення до видання книги: "Нариси з історії Фастівщини", "Археологічна карта Фастівщини" , "Співець душі народної".

З 1 січня 1999 року в місті стала працювати міська бібліотека, яка обслуговує більше 3000 читачів. Фонд бібліотеки налічує понад 25 тис. примірників і щорічно збільшується на 1500-1700 примірників нової літератури. Щорічно бібліотека передплачує більше 110 назв періодичних видань. Книговидача бібліотеки за рік становить понад 70 тис. примірників літератури та періодики.

Парк культури та відпочинку ім. Ю.Гагаріна м.Фастова згідно збережених архівних даних функціонує з 1944 року.

На території парку розташовані пам'ятники загиблим в роки Великої Вітчизняної та громадської воєн , а також меморіальна дошка, яка розповідає про те, що після визволення міста Фастова від білополяків 10 червня 1920 року на місті розташування парку відбувся багатолюдний мітинг, на якому виступали Й.Є.Якір і Г.І.Котовський.

В парку знаходяться діючі атракціони: "Колесо огляду", "Ромашка", "Кузнечики", гойдалки "Берізка", дитячі гойдалки, гумовий батут, дитячі акумуляторні машинки. В парку працюють стрілецький тир, більярдний зал з трьома столами, комп'ютерний ігровий зал з п'ятьма комп'ютерами, торгівельне кафе, концертний та шахово-шашечний майданчики, нова ланцюгова карусель.

Щорічно в парку проводиться понад 172 культмасових заходів. Стали традиційними такі свята: "Українські вечорниці", "Фастівська масляна", "Івана Купала", "Свято пива", "День міста", "Свято хліба".

Заклади культури:Міська бібліотека
Адреса:08500, м. Фастів, пл. Перемоги, тел. 16-14-33

Міський Палац культури
Адреса: 08500, м. Фастів, пл. Перемоги,1, тел. 5-11-20

Державний краєзнавчий музей
Адреса: 08500 м. Фастів, вул. Радянська,9, тел. 6-11-84

Міський парк культури та відпочинку ім. Ю.Гагаріна
Адреса: 08500, м. Фастів, вул. Гагаріна, 12, тел. 5-13-30

Міський відділ культури
В установах культури міста налічується 47 клубних формувань та любительських об’єднань, в яких займається понад 1,4 тис. чоловік. З них 30 - це колективи художньої самодіяльності, кількість учасників становить до 800 чоловік. Понад 500 дітей навчається у дитячій музичній школі.
Протягом 1 півріччя 2007 року в місті проведено 260 культурно-масових заходів. Перед населенням виступило 6 професійних колективів.
Зміцнена матеріально-технічна база установ культури, поповнено бібліотечний фонд міської бібліотеки.
Серед найважливіших подій 1 півріччя 2007 року були такі заходи, як участь в обласних, регіональних та Міжнародних фестивалях-конкурсах, на яких творчі колективи, учні та педагоги показали найвищий рівень професійної підготовки. Це: ХУІ Міжнародний фестиваль хореографії "Танці без кордонів" (Македонія); міжнародний фестиваль дитячої пісні в Албанії; ІІІ міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості в м. Генічеськ; ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії ім. П.Вірського; УІ Всеукраїнський огляд-конкурс читців; обласний огляд-конкурс театральних колективів; міжнародний фестиваль хореографії в м. Бодрум (Туреччина); ХІ обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості "Дебют"; концерт майстрів мистецтв та творчих колективів, присвячений 75-річчю утворення Київської області "Київщина від Трипілля до сучасності"; обласне свято хорового мистецтва, присвячене 125-річчю К.Г.Стеценка "Пісенні дзвони".