Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info

Фастівський Державний Краєзнавчий музей


Офіційною датою відкриття Фастівського Державного Краєзнавчого музею вважається грудень 1995 року, коли було відкрито першу в історії музею виставкову залу : "Фастівщина: сторінки історії (від найдавніших часів до 20-х років ХХ сторіччя)", матеріали до якої було зібрано завдяки археологічним і етнографічним експедиціям, обстеженню архівів Києва, Фастова, Львова, Москви, а також пошуковій і збиральницькій роботі ентузіастів на підприємствах та серед населення.

Музей розташований в приміщенні колишнього банку, рішення про передачу якого було прийнято виконкомом Фастівської міської Ради народних депутатів 10 січня 1991 року. Не дивлячись на те, що будонок під час передачі перебував у напівзруйнованому стані співробітники музею зраділи тому, що експозицію музею і фонди буде розташовано не в будь-якому вивільненому приміщенні, а в історичній споруді кінця ХІХ ст. - пам'ятці цікавого періоду в житті Фастова, що характеризувався певним піднесенням у промисловості, економіці і культурі. Будинок цей хоч і невеликий, і належить до зразків безордерної архітектури, але засвідчує вишуканий смак його будівельників. Він є красою історичного центру Фастова і відповідає всім вимогам щодо його нинішнього практично-функціонального призначення.

Протягом чотирьох років тривав ремонт приміщення та нагромадження матеріалу: починаючи з 1991 року проводилися археологічні розкопки, етнографічні експедиції, пошукові роботи, на основі яких було створено кілька тематичних виставок.
Сьогодні Фастівський Державний Краєзнавчий музей - це центр наукової і просвітницької роботи, фонди якого нараховують близько 21 тисячі предметів, які можна поділити на дві основні групи - історично-краєзнавчі та природничі.

Музей регулярно проводить конференції, круглі столи, лекції для школярів та студентської молоді, семінари, має своє друковане видання - науково-інформаційний бюлетень ( на лютий 2000 року вийшло 9 номерів). 1995 року м. Фастів було прийнято до Ліги історичних міст України, з цієї нагоди Музей також провів ряд культурно-просвітніх заходів.

Адреса:
Україна, 255530, Київська область, м. Фастів, вул. Радянська, 9