Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info
До свята Івана Купала
12.07.2007

6 липня у м.Фастів в мікрорайонах Потіївка та Заріччя відбулися народні гуляння з нагоди свята Івана Купала. Проводилися вони силами громадських активістів цих мікрорайонів з ініціативи голів комітетів самоорганізації населення Т.О.Ковби та Т.Г.Руденко.

У Потіївці діти мікрорайону виступили з театралізованою програмою: читали вірші, співали пісні, розповідали народні прикмети та повір'я. Також з концертною програмою виступив самодіяльний ансамбль «Пролісок», що діє при КСОН. А на Заріччі своїх земляків привітали концертною програмою учасники хору «Зарічаночка» під керівництвом Л.М.Сівак.

На березі річки Унава хлопці та дівчата виготовляли ляльки-опудала Марени та Купала і топили або спалювали їх. Головною ж розвагою вечора були стрибки через багаття, адже хто стрибне через вогонь найспритніше, буде мати гарне здоров'я. Потім учасники гулянь пускали на воду плоти з запаленими свічками, а дівчата – вінки, спостерігаючи, в який бік і наскільки далеко вони попливуть, щоб знати, звідки чекати своїх суджених. А найсміливіші ходили до лісу шукати квітку папороті, щоб здобути всі земні скарби.

Фастівська міська рада та виконком