Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info
Політично - консультативна рада при міському голові
26.07.2007

19 липня у м.Фастів міський голова В.О.Тимофієв провів засідання політично-консультативної ради при міському голові.

На засідання були присутні керівники та представники міських організацій політичних партій міста: НДП, партії промисловців і підприємців України, партії патріотичних сил України, партії Свободи, партії «Солідарність жінок України»,ПСПУ, ХДС, партії «Всеукраїнський патріотичний союз», Ліберальної партії України, СПУ, громадянської партії «Пора», КПУ, БЮТ, партії «Третя сила», СДПУ (о), партії «Єдина Україна», «Собор», ПРП, трудової партії України, окремих громадських організацій, всіх регіональних ЗМІ .

Міський голова розповів про Генеральний план забудови міста, компанії та фірми, що мають наміри проводити свою діяльність у місті, вкладати інвестиції в будівництво нових підприємств, магазинів та житлових будинків. Також він розповів про діяльність депутатів міської ради, про те, як проходять сесійні засідання, і яким чином приймаються або не приймаються ті чи інші важливі для фастівчан рішення.

Охарактеризував діяльність окремих міських організацій політичних партій, що входять до міської ради та деяких їх представників, що блокують, на думку міського голови, прийняття важливих рішень. Наголосив на необхідності активізації діяльності і консолідації партій, що не увійшли до складу міської ради, більш широкого залучення їх представників до політичного, громадського і культурного життя міста.

Міський голова акцентував увагу на тому, що для піднесення економічного розвитку міста необхідно прийняти у комунальну власність громади міста колишнє військове містечко на прийнятних умовах, землі ДГ «Фастівське», КП КОР «Фастівводоканал» та «Фастівтепломережа», приміщення залізничної лікарні.

Внаслідок неприйняття депутатами міської ради окремих рішень неможливо буде підготувати школи до початку нового навчального року. Також він розповів про те, що невирішеною залишається проблема будівництва 2-ї черги житлового будинку, забудовником якого є громадська організація «Об'єднання громадян-забудовників «Дзвони Чорнобиля». Так само невирішеною протягом тривалого часу залишається проблема реконструкції Привокзальної площі, яка має антисанітарний стан, там ведеться стихійна торгівля і відсутні нормальні туалети.

Завідуюча відділом з питань внутрішньої політики, інформаційного забезпечення та по роботі з органами самоорганізації населення С.А.Янковська ознайомила присутніх з підсумками соціально-економічного і культурного розвитку м.Фастів за І півріччя, проаналізувала окремі показники. Також вона розповіла про соціальні ініціативи Президента країни для підвищення якості життя громадян: підвищення мінімальної заробітної плати з 01.01.2008 року до рівня не менше 500 грн., збільшення допомоги при народженні дітей, покращення доступу до медичної допомоги на селі, збільшення допомоги на дітей багатодітним сім'ям, запровадження Єдиної тарифної сітки у повному обсязі в 2008 році, що призведе до істотного збільшення заробітної плати працівників бюджетних установ, встановлення залежності розміру пенсії від стажу та заробітної плати, шляхом підвищення коефіцієнту трудового стажу, підтримка сільської інтелігенції, підвищення розмірів стипендій для дітей сиріт, гідне забезпечення військовослужбовців строкової служби.

Ще обговорено питання про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Зазначено, що питання вступу до НАТО та ЄС нині дуже актуальні, оскільки напередодні виборів різними політичними силами по-різному тлумачаться переваги та недоліки такої співпраці, відбувається маніпуляція виборчими голосами. Наголошувалося на тому, що вступ до НАТО вирішився ще у 2003 році, коли при владі був Л.Д.Кучма. Розповідалося про Євросоюз. Зараз до складу ЄС входить 27 країн. Організація постійно розвивається і розширюється, пропонуючи європейську політику сусідства різним країнам, в тому числі й Україні.

Але на даний час наша держава виконала лише частину умов – окремі з політичних і економічних субкритеріїв. Значна частина держав потрапила до ЄС не через виконання умов, а прийнявши політичне рішення. З огляду на це, у нас є час до 2008 року, коли добіжить кінця угода про партнерство між ЄС і Україною.

Із зазначених вище питань відбулася жвава дискусія. Представники міських організацій політичних партій внесли ряд пропозицій стосовно подальшого проведення засідань політично-консультативної ради при міському голові. Вони запропонували на наступне засідання запросити керівників комунальних служб міста, які б розповіли про роботу підприємств, проблеми, що є у цих підприємств. Окремо висловили бажання заслухати інформацію про підготовку шкіл міста до нового навчального року.

Також їх цікавить, яка проводиться робота щодо націонал-патріотичного виховання молоді та заходи, що мають проводитися до відзначення 90-ї річниці Української революції 1917-1921 років.

Присутні на засіданні керівники міських організацій політичних партій висловили невдоволення тим, що на засідання не прийшли (окрім БЮТ і СПУ) представники тих партій, які представлені в міській раді, вирішили в подальшому бути присутніми на сесіях міськради, а також спілкуватись в неформальній обстановці між собою.

Фастівський міськвиконком