Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info
Конференція «Голодомор 1932-1933 років Україна пам’ятає»
14.11.2007

09 листопада у Фастівському державному краєзнавчому музеї Будинком творчості дітей та юнацтва підбито підсумок конференції «Голодомор 1932-1933 років Україна пам’ятає». Захід був складовою науково-практичної конференції «Історія і розвиток української писемності». В ньому взяли участь школярі міста, вчителі української мови та літератури, історії загальноосвітніх шкіл.


Директор БТДЮ В.І.Горинська розповіла, що цього дня в Україні відзначається День української писемності та мови, зазначила важливість збереження для нашого народу його рідної самобутньої мови, історичної пам'яті, традицій та культурної спадщини.Далі вона нагадала, що з вересня у місті проводився літературний конкурс «Голодомор 1932-1933 р.р. Україна пам’ятає». Метою проведення конкурсу є сприяння формуванню патріотичного ставлення дітей до своєї Батьківщини, вивчення ними історії рідного краю та надання їм можливості реалізувати власні творчі літературні здібності. Перед юними літераторами, дітьми середнього та старшого шкільного віку, ставилося завдання у своїх творах розповісти про історію рідного міста, відобразити у творах наслідки голодомору, своє ставлення до подій 1932-1933 років.


Юна поетеса, учениця СЗОШ І-ІІІ ст. №9, переможниця міського та обласного конкурсу «Таланти твої, Київщино» Ліана Новікова прочитала авторський вірш «Мій народ», який, затамувавши подих, слухали і діти, і вчителі. Дівчинку було нагороджено грамотою та подарунком відділу культури міськвиконкому та грамотою курінного отамана Фастівщини за активну громадську роботу, пропагування рідної мови та козацьких звичаїв і традицій.


Наш земляк, провідний фахівець інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, заслужений журналіст України Олександр Неживий презентував свою книгу «Голодомори в Україні у ХХ ст.», в якій аналізуються голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років як методи управління суспільством від найдавніших часів, покарання «невгодних» та «виховання» тих, хто вцілів, з метою беззастережного керування фізично та духовно зламаними спільнотами. В книзі простежено дії організованої злочинності владних(СРСР) та світових латентних (прихованих) структур.


Продовжили виступ О.Неживого переможці літературного конкурсу. Вони представили власні творчі роботи, в яких були використані спогади очевидців голодомору, а також свої роздуми та уявлення на дану тематику.


Благочинний Фастівського району, настоятель парафії Св. Миколая УПЦ Київського патріархату протоієрей Михайло закликав віддати шану тим, хто загинув голодною смертю в ці страшні роки, завжди пам’ятати їх, жити з вірою у Бога, любити ближнього та мати таку громадянську позицію, щоб ніколи більше не торкнулася ця біда нашого та інших народів.


Заступник директора Фастівського державного краєзнавчого музею В.П.Кімліченко ознайомила учнів та вчителів з діючою в музеї виставкою «УПА: історія нескорених», присвяченою 75-річниці створення УПА, та розповіла про діяльність цієї організації на теренах України. Ще вона розказала про те, як голодомор торкнувся Фастівщини.


На завершення заходу присутні переглянули документальний фільм про голодомор. Учениця БТДЮ Ольга Кудрявцева виконала пісню «Мені не соромно, що я українка».Фастівський міськвиконком