Сайт міста Фастів

http://www.fastiv.osp-ua.info
У Фастові відбулись урочистості до Дня українського козацтва і святої Покрови Пресвятої Богородиці
16.10.2013

4 жовтня у м.Фастів біля пам’ятного знака Семену Палію відбулися урочистості до Дня українського козацтва і святої Покрови Пресвятої Богородиці. Його організували та провели члени Фастівського козацького куреня українського козацтва. У заході взяли участь в.о. міського голови Галина Поліщук, перший заступник міського голови Олег Нестеренко, заступник міського голови Сергій Павловський, керуючий справами міськвиконкому Володимир Васильченко, депутати міської ради, працівники міськвиконкому, громадськість міста.

Проводив захід осавул Фастівського козацького куреня українського козацтва Едуард Лисенко. Він привітав присутніх зі святами - Днем українського козацтва та святом Покрови Пресвятої Богородиці, наголосив на вкладі фастівського полковника Семена Палія у піднесення економічного й політичного життя нашого міста на рубежі XVI і XVII ст. Саме Семену Палію вдалося добитися з кінця 80-х років цілком незалежного управління споконвічними козацькими землями від Дніпра до Случі, а козацький устрій на правому березі Дніпра набув рис державного утворення. Сама ж територія з чітко означеними кордонами мала назву «Палієва держава».

Привітала учасників зібрання зі святом в.о. міського голови Галина Поліщук. У своїй промові Галина Федорівна закликали всіх фастівчан та мешканців Фастівщини до єдності, утверджування та обстоювання української національної ідеї, збереження у своїх серцях пам'яті про козацьке минуле рідного краю, захисту політичних, економічних, культурних та історичних здобутків нашого народу й безмежно любити рідну Україну.

Багато гарних слів про козацтво, його героїчне і славне минуле та сьогодення сказали почесні громадяни міста Олександр Пеньковий та Анатолій Древецький, курінний отаман Василь Мазуренко, настоятель релігійної громади УПЦ Київського патріархату о. Михайло.

Козаки Фастівського козацького куреня прийняли до своїх лав поповнення. Козаки прийняли Присягу на вірність Україні та козацтву. Вони присяглися шанувати і примножувати найкращі культурні і духовні традиції українського народу, бути гідними своїх славних пращурів, прикладати всі зусилля для розбудови нашої незалежної держави.

Українські народні пісні виконали заслужений діяч мистецтв України Микола Литвин (с.Волиця Фастівського району), учасники хору «Дзвінкова криниця» під керівництвом Станіслава Толстих, хору «Казнівчанка», що діє при комітеті самоорганізації населення мікрорайону Казнівка.


fastiv.in.ua